Освітній центр “Крим-Україна, Донбас-Україна”

Освітній центр “Крим-Україна, Донбас-Україна” Про центр “Крим-Україна, Донбас-Україна” Міністерство освіти і науки України розробило документи, які значно спрощують можливість отримання української освіти абітурієнтами місцем проживання яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та територія проведення операції об’єднаних сил. Відповідно до Наказів МОН України № 105 від 30.01.2017 року № 697 від 21.06.2017, № 238 від 07.03.2018 розроблено «Порядок прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення операції об’єднаних сил (на період її проведення) та Наказів МОН України №560 від 24.05.16 року, №483 від 08.04.20 року розроблено “Порядок прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя На основі запропонованих порядків, дітям з тимчасово окупованих територій та територій проведення операції об’єднаних сил відкривається новий, значно простіший шлях для отримання атестатів і вступу до вищих навчальних закладів на території України. З цією метою на базі Національного університету водного господарства та природокористування  при приймальній комісії працює освітній центр «Крим-Україна, Донбас-Україна». Активна робота з абітурієнтами буде проводитися з 09 червня по 23 жовтня поточного року. Основне завдання освітнього центру – це супровід і допомога абітурієнтам, які проживають на території, непідконтрольній Україні, в отриманні атестата про повну загальну середню освіту та вступі до Національного університету водного господарства та його структурних підрозділів. Покрокова інструкція для отримання документа про повну загальну середню освіту через освітній центр «Крим-Україна, Донбас-Україна»:
 •  Крок 1. Зверніться до освітнього центру , який функціонує при приймальній комісії НУВГП.
 •  Крок 2. З 09 червня по 23 жовтня поточного року надайте до центру такі документи:
  • заяву (для повнолітніх) або заяву батьків (одного з батьків) або інших законних представників (для неповнолітніх) заявників;
  • документ, що посвідчує особу та громадянство (відповідно до статті 5 Закону України «Про громадянство України»), або свідоцтво про народження;
  • освітню декларацію (яку допоможе заповнити представник освітнього центру. В освітній декларації буде така інформація: ваші прізвище, ім’я та по батькові (за наявності); документ, що посвідчує особу та громадянство; місце проживання; повна назва навчального закладу, у якому навчався заявник, здобутий освітній рівень; освітній рівень, на який претендує заявник; кількість повних років навчання в навчальних закладах на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим або території проведення операції об’єднаних сил, а також інформація щодо опанованих, на його думку, предметів шкільної програми.
  • фото розміром 3х4.
 • Крок 3. Зверніться до ЗОШ № 1 ім. Володимира Короленка, м. Рівне для проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації (ДПА) з таких предметів:
  • українська мова;
  • історія України.
  На сайті dostupnaosvita.com.ua розміщено безкоштовні відеоуроки, презентації, завдання з української мови, літератури, історії України. Навчайтеся дистанційно.
 •  Крок 4. Після успішного проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації отримайте в освітньому центрі довідку уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу (ЗОШ №1 ім. Володимира Короленка, м. Рівне) про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації. Одночасно з видачею довідки для Вас буде замовлено свідоцтво про загальну середню освіту.
 •  Крок 5. Подайте особисто в письмовій формі до приймальної комісії НУВГП такі документи:
  • паспорт (свідоцтво про народження);
  • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
  • довідку уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу (ЗОШ №1 ім. Володимира Короленка, м. Рівне) про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації, яка є підставою для участі в конкурсі без подання сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.
Покрокова інструкція для вступу до НУВГП через освітній центр «Крим-Україна, Донбас-Україна»:
ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ ВСТУПНИКАМ З ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ ВСТУПНИКАМ З КРИМУ
1. Особисто подайте заяву та заповніть освітню декларацію в ОЦ – щоб навчатись на бюджеті – до 22 серпня, за контрактом – до 29 вересня Вступ на бюджет на бакалавра:
 • Прийом документів – до 18-ї год. 22 липня
 • Вступні іспити – до 26 серпня
 • Зарахування – 5 вересня
2. Складіть на базі Центру два іспити державної підсумкової атестації: українська мова та історія України. Безкоштовні відеоуроки, презентації, тести є тут:dostupnaosvita.com.ua. Реєстрація не потрібна. 3. Складіть один профільний вступний іспит (встановлює ЗВО). Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс. У 2020 році в наказах про зарахування (з метою безпеки вступників) прізвища шифруватимуться. Перелік населених пунктів, з яких можна вступати за спрощеною процедурою за посиланням Важливо! Якщо ви маєте статус переміщеної особи і вступите на бюджет, то держава надасть вам:
 • соціальну стипендію;
 • підручники на безоплатній основі;
 • безоплатний доступ до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах
Якщо ви маєте статус переміщеної особи і вступите до вишу на навчання за контрактом, то держава може надати пільговий довгостроковий кредит на здобуття освіти. УВАГА! Якщо так сталося, що вступити до ЗВО на бюджетну форму навчання не вдалося, ви маєте змогу вступити через ОЦ на бюджетну форму навчання до закладів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти. Також є можливість переведення з контрактної форми навчання на бюджет.  Документи для вступу на контракту форму навчання через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» за всіма рівнями прийматимуться до 29 вересня. Дізнатися більше можна за телефоном «Урядова гаряча лінія» з питань освіти для осіб місцем проживання яких є тимчасово окупована територія АР Крим та м. Севастополь та тимчасово окупована територія Донбасу. 0 800 504 425 – безкоштовно
1. Особисто подайте заяву та заповніть освітню декларацію в ОЦ – щоб навчатись на бюджеті за квотою – до 19 серпня, за контрактом – до 29 вересня Вступ на бюджет на бакалавра:
 • Прийом документів – до 12:00 год. 19серпня
 • Вступні іспити – до 19 серпня
 • Зарахування до 15-ї год. 22 серпня
2. Складіть на базі Центру два іспити державної підсумкової атестації: українська мова та історія України. Безкоштовні відеоуроки, презентації, тести є тут: dostupnaosvita.com.ua. Реєстрація не потрібна. 3. Складіть один профільний вступний іспит (встановлює ЗВО). Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс. Абітурієнти з Криму вступають до НУВГП на бюджетні місця у межах встановлених квот (20% від максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями). У 2020 році в наказах про зарахування (з метою безпеки вступників) прізвища шифруватимуться  Важливо! Якщо ви маєте статус переміщеної особи і вступите на бюджет, то держава надасть вам:
 • соціальну стипендію;
 • підручники на безоплатній основі;
 • безоплатний доступ до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах.
Якщо ви маєте статус переміщеної особи і вступите до вишу на навчання за контрактом, то держава може надати вам пільговий довгостроковий кредит на здобуття освіти. УВАГА! Якщо так сталося, що вступити до ЗВО на бюджетну форму навчання не вдалося, ви маєте змогу вступити через ОЦ на бюджетну форму навчання до закладів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти. Також є можливість переведення з контрактної форми навчання на бюджет.  Документи для вступу на контракту форму навчання через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» за всіма рівнями прийматимуться до 29 вересня. Дізнатися більше можна за телефоном «Урядова гаряча лінія» з питань освіти для осіб місцем проживання яких є тимчасово окупована територія АР Крим та м. Севастополь та тимчасово окупована територія Донбасу. 0 800 504 425 – безкоштовно! 
Усі особи, які вступають через освітній центр «Крим -Україна, Донбас-Україна» беруть участь у загальному конкурсі на місця державного замовлення. Вступник з тимчасово окупованих територій та територій проведення операції об’єднаних сил, який має український атестат і позитивні результати ЗНО, має можливість вступати до будь-якого вишу України для участі в широкому конкурсі на місця державного замовлення.